|
Potíže ledvin a močového ústrojí (ledviny)
Příčinou onemocnění může být hnis v ledvině nebo pávičce, TBC ledvin a zánět v okolí ledvin. Jako příznaky se objevují bolesti hlavy, sucho v ústech, úbytek tělesné váhy, nechutenství, zvýšená teplota, bledost. V těžších případech i horečka a koliky, bolesti v bederní oblasti. Zvětšená ledvina je hmatatelná, moč zakalená s přítomností bílkovin. Aplikace Užívá se ráno na lačno, případně i večer před spaním rozmíchané v mléce v poměru 1:20 nebo ve vodě s přídavkem medu nebo střídat se št´ávami (hroznovou, okurkovou) nebo s odvary kmínu, petržele, borůvek nebo s vaječným žloutkem. jednotlivá dávkazávisí na tělesné hmotnosti: do 80 kg je to 1 tableta, do 90 kg jsou kapsle(tablety) a při hmotnosti nad 90 kg jsou 3 tablety. Léčebná kúra trvá 25 až 28 dní. Při déletrvajícím onemocnění se léčebná kúra opakuje po dvanáctidenní přestávce. Je nutné zachovávat dietu a nepít alkohol.
Nejsou-li ledviny schopny plnit své základní funkce ani za bazálních podmínek, tj. při přívodu biologického minima bílkovin, relativním tělesném klidu a při normální činnosti ostatních orgánů, mluvíme o selhání ledvin, urémii. Akutní selhání ledvin vzniká náhle , obyčejně u zdravých lidí nebo u ne příliš poškozených ledvin, je to porucha dočasná a funkce ledvin se ve většině případů vrací ke stavu, jaký byl před onemocněním. Chronické selhání ledvin je stav, kdy většina činného parenchymu ledvin byla nenávratně poškozena dlouhotrvajícím procesem. urémie pak je klinický syndrom, který je tvořen nervovými, gastrointestinálními, kožními, respiračními a biochemickými změnami. je způsoben selháním činnosti ledvin, ale nemusí je vždy provázet. ke klinickému obrazu akutní urémie patří nechutenství, nauzea, zvracení, zápach z úst, nezájem o okolí, neklid, slabost, později spavost. Objevuje se i škytavka, jazyk je suchý, hnědě povleklý, nemocný je spavý ve dne, nespavý v noci, zmatený, neklidný, má svalové záškuby, špinavě žlutou kůži, trápí ho svědění, krvácení z nosu i dásní, bolesti hlavy, zhoršení zraku, zúžení zorniček, průjmy, čpavkový zápach. Aplikace Užívá se vnitřně, třikrát denně pokud možno před jídlem, po dobu dvaceti dnů. Rozpustíme tablety v mléce nebo ve vodě v poměru 1:20, případně přidat podle chuti med, nebo střídat vodu a mléko se št´ávami. Po dvaceti dnech užívání následuje pětidenní přestávka a další dvacetidenní léčebná kúra. Je nutné zachovávat dietu a nepít alkohol.
Infekce močových cest, pyelonefritida, může vzniknout ascendentní cestou, hematogenní cestou z různých ložisek v těle, lymfogenní cestou a per continuitatem při infekcích v okolí močových cest nebo nádorech v okolí, které vedou k píštělím. U aktivní infekce je nejčastěji postižen močový měchýř, klinicky se projevuje dysurickými potížemi a bolestivým tlakem v podbřišku. Akutní pyelonefritida se vyznačuje vzestupem teploty, třesavkou,zrychlením tepu, bolestmi v bederní krajině, častým nucením na moč a pálením při močení, bolestí při otřesech a kašli. Chronická pyelonefritida nemá vyhraněné příznaky. Do popředí vystupuje zvýšený pocit žízně a celkový pokles fyzické aktivity, vysoký tlak a příznaky podobné kolice, vředové chorobě a psychopatickým projevům. Aplikace Užívá se vnitřně, třikrát denně před jídlem. Rozpustíme 1 tablety ve vodě, můžeme přidat med nebo rozpouštět střídavě ve št´ávách (hroznové nebo okurkové). Léčebný cyklus trvá 20 dní, opakuje se po pětidenní přestávce. Je nutné zachovávat dietu a nepít alkohol.
|
| Respirační a plicní potíže | Potíže ledvin a močového ústrojí | Potíže trávícího ústrojí | Potíže pohlavního ústrojí | Potíže jaterní, žlučových cest a slinivky | Potíže pohybové a kostní | Potíže žláz s vnitřní sekrecí a přeměny látek | Potíže ušní, nosní, krční a ústní dutiny | Ostatní potíže | © 2005 Dragon Power. Všechna práva vyhrazena. |