|
Potíže trávícího ústrojí
Jde o jeden z nejčastějších onemocnění řiti, často vede k pracovní neschopnosti, mohou se za ním skrývat příznaky počínajícího zhoubného nádoru. Hemoroidy jsou varikózní žíly, které vznikají v submukózních konečníkových pletencích. Rozlišujeme hemoroidy zevní, vnitřní a smíšené. Zevní hemoroidy se vyskytují v oblasti dolní třetiny análního kanálu a vycházejí z dolní hemoroidální pletenů. Jsou dobře patrné zrakem. Akutní zevní hemoroidy vznikají při usilovném vyprazděování stolice, při práci nebo usilovném kašli tím, že praskne některá z análních žil a vytvoří hematom. Hemoroidy jsou silně bolestivé. Chronické zevní hemoroidy mohou mírně krvácet, převážně při stolici. Vědy je nutné rektální vyšetření, aby se nepřehlédl zhoubný nádor. Vnitřní hemoroidy jsou uloženy v řitním kanálu pod sliznicí. Při zevním vyšetření nejsou patrné. Hlavním projevem vnitřních hemoroidů je krvácení hlavně při stolici, u větších uzlů se vyskytuje i bolest. Krvácení někdy může být tal silně, že nemocný je anemický. Zánět hemoroidů způsobuje "aktivní hemoroidální krizi", kdy jsou uzly zduželé, rudé a bolestivé. Velmi často se zánět sdružuje s trombózou. Aplikace Užívá se vnitřně, 1 tablety dvakrát denně, ráno na lačno a večer před spaním, a to po dobu pětadvaceti dnů. Pak po desetidenní přestávce můžeme kúru opakovat. Zároveň je nezbytné natírat mumiovou mastí konečník (nebo zavádět do konečníku až do hloubky deseti centimetrů) použijeme v poměru 1:5 až 1:8 s medem, broskvovým olejem nebo máslem. Toto mazání můžeme provádět tři až čtyři měsíce, vždy s měsíční přestávkou. Pro rychlejší vyléčení se dále doporučují sedací mumiové lázně, prováděné třikrát denně (na litr teplé vody použijeme jeden gram a deset kapek propolisu). Při vředové kolitidů, zavádíme do konečníku 30 ml 1% vodního roztoku MUMIA po vyprázdnění tlustého střeva, a to 2krát denně Po zavedení tohoto mikroklysmatu, lečíme ne břiše 10 - 15 minut. deset takových procedur provádíme obden. Současně užíváme 10 dní 0,2 - 0,5 g MUMIA na noc, po uplynutí 3 až 4 hodin po jídle. poté zažadíme 5 denní přestávku. Opakujeme 3 - 4 cykly.
Pálenížáhy je palěivý pocit v nadbřišku, který se šíří vzhůru pod hrudní kost. Nezávisí na množství kyseliny v žaludeční št´ávů. Nejčastější příčinou je dyskineze a nedomykavost kardie, při níž se žaludeční obsah dostává do jícnu a dráždí jeho sliznici. pálenížáhy je typickým příznakem při kardioezofageální iritaci a pžíznakem ezofagitidy, například při skluzné hiátové hernii. Aplikace Užívá se vnitřně, ráno na lačno a večer před spaním 1 tableta rozpuštěného v mléce (případně ve lžíci čaje nebo převařené vody). Léčebný cyklus trvá 24 až dnů, úleva přichází po deseti až patnácti dnech.
Vředová nemoc je celkové onemocnění, které se projevuje místním defektem sliznice a hlubších vrstev těch oddílů trávící trubice, které přicházejí do styku s kyselou žaludeční št´avou. Příčinou defektu je natrávení sliznice vlastní žaludeční št´ávou. Toto onemocnění se nejčastěji vyskytuje u mužů, žaludeční vřed se vyskytuje častěji u osob starších, duodenálním trpí většinou osoby v produktivním věku. V poslední době se však vředová choroba duodena vyskytuje i v dětském a dorostovém věku Aplikace Užívá se vnitřně, třikrát denně před jídlem, po dobu 30 dnů, a to 1 tableta rozpuštěného v mléce nebo vodě v poměru 1.2. Můžete přidat med, také vodu a mléko můžeme nahrazovat střídavě se št´avami nebo odvary kmínu, borůvek, nebo smíchat Mumio s vaječným žloutkem. po pětidenní přestávce můžeme léčebnou kúru opakovat, celkem se provádějí tři léčebné kúry. Je nutné zachovávat dietu a nepít alkohol.
|
| Respirační a plicní potíže | Potíže ledvin a močového ústrojí | Potíže trávícího ústrojí | Potíže pohlavního ústrojí | Potíže jaterní, žlučových cest a slinivky | Potíže pohybové a kostní | Potíže žláz s vnitřní sekrecí a přeměny látek | Potíže ušní, nosní, krční a ústní dutiny | Ostatní potíže | © 2005 Dragon Power. Všechna práva vyhrazena. |